Laserowa korekcja wzroku sposobem na wady oczu

Miliony chorych osób na całym świecie zrezygnowało już z konieczności używania nieporęcznych okularów czy też szkieł kontaktowych dzięki metodzie, która potrafi naprawić wzrok w ciągu kilkunastu minut.

Zdecydowana większość ludzi cierpiacych na wady wzroku chętnie pozbyłoby się konieczności noszenia okularów. Są one utrudnieniem w uprawianiu sportu, gubią się, tłuką się i zaparowują. Także soczewki są dalekie od ideału – codzienne zmienianie wkładów odchodzi do lamusa. Już od niedawna męczenie się z okularami korekcyjnymi bądź soczewkami kontaktowymi jest tylko wyborem.

Chirurgiczne próby leczenia wad wzroku były prowadzone od wielu lat, lecz prawdziwy przełom nastąpił po zaadoptowaniu lasera. Nad kontrolowaniem lasera czuwa lekarz specjalista oraz program komputerowy.

Na dzień dzisiejszy zabiegów laserowej korekcji wzroku przeprowadza się się trzema metodami: LASIK, LASEK oraz PRK. Wszystkie operacje laserowe wykonuje się ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg korekcji laserowej trwa od kilku do kilkunastu minut i jest zupełnie bezbolesny. Pacjent po odbyciu krótkiego badania dna oka zostaje wypisany do domu i w pełni może funkcjonować i zajmować się codziennymi sprawami.

Bez wątpienia laserowa korekcja wzroku jest dla wielu ludzi dużym dobrodziejstwem, jednak nie każdy może z niej skorzystać. Aby móc przeprowadzić zabieg należy mieć ukończone 21 lat i ustabilizowaną wadę wzroku. Przeciwwskazaniem są również pewne choroby oczu jak np. zaćma bądź też jaskra. Laserowa korekcja wzroku nie powinna być przeprowadzana u kobiet w ciąży oraz u matek karmiacych dzieci. Jeżeli nic Cię nie ogranicza to się nie zastanawiaj – laserowa korekcja jest właśnie dla Ciebie.