Czy warto inwestować w aparat ortodontyczny?

Żyjemy w czasach, gdy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważnym elementem człowieka. Dużo ludzi wydaje pieniądze na operacje plastyczne oraz na poprawienie swojego stanu uzębienia. Medycyna estetyczna pozwala teraz nie tylko na wybielanie zębów, ale również na ich całkowitą odmianę i doprowadzenie do perfekcji.

Kiedy stosuje się takie leczenie?

INVISALIGN KRAKÓW
Reklama: Aparat ortodontyczny Invisalign w Dentestetica Kraków – sprawdź już teraz!

Leczenie ortodontyczne pomaga osobom z wadami zgryzu. Choroby te spowodowane są przez kilka czynników, na przykład genetycznie lub poprzez nawyki z dzieciństwa. Dla dzieci, u których zgryz ma szansę jeszcze się znormalizować, zakłada się aparaty ruchome (noszone w nocy lub przez kilka godzin dziennie). Dla dorosłych i młodzieży stosuje się aparaty stałe.

Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych? 

Aparat ortodontyczny ma kilka rodzajów. Ten klasyczny posiada metalowe zamki, przez które przechodzi drut, przyklejane są one do zębów za pomocą specjalnego kleju. Przy tym aparacie stosuje się kolorowe ligaturki. Kolejny rodzaj to aparat ceramiczny, który wygląda już o wiele bardziej estetycznie, ponieważ jest mniej widoczny na zębach.

Czy można wyleczyć swoje zęby bez noszenia stałego aparatu?

Jeżeli pacjentowi nie spodoba się klasyczne leczenie ortodontyczne, może zdecydować się na aparat na zęby Invisalign. Działa on za pomocą specjalnie dopasowanych, przezroczystych nakładek na uzębienie, które w dyskretny sposób ustawiają nasze zęby na właściwych miejscach. Daje to zdecydowanie większą swobodę i pewność siebie.

Jakie są koszty takiego leczenia i opinie?

Czas noszenia aparatu stałego zależy od wady zgryzu. Gdy jest ona delikatna, wtedy koszt automatycznie się zmniejsza, ze względu na długość leczenia. Przy większych problemach może to zająć nawet od 2 lat wzwyż. Optymalny koszt leczenia wynosi więc 14-16 tysięcy złotych, podobnie jest przy aparacie na zęby Invisalign. Jeżeli chodzi o opinie pacjentów, to cenią oni wygodę noszenia, możliwość zdejmowania nakładek w dowolnym momencie oraz oczywiście niewidoczność aparatu Invlisalign. Zobacz więcej: Invisalign opinie