Zawody Car-Audio

Kiedy poruszamy temat systemów car-audio warto wspomnieć o przedsięwzięciu, jakim są zawody, na których rywalizuje się i wyłania najlepszy sprzęt grający, instalowany w samochodzie. Najbardziej prestiżowym turniejem są zawody EASCA. Mówimy tutaj głównie o pojazdach poddanych tuningowi, gdyż niejednokrotnie zainstalowane nagłośnienie jest elementem takiej przeróbki samochodowej.

Na zawodach tego typu każdy prezentuje możliwości systemów audio zainstalowanych w swoim aucie. Zaobserwować możemy tu kilka różnych konkurencji, wśród których najważniejsze to jakość dźwięku danego systemu car-audio, a także głośność sprzętu. Pod uwagę bierze się ciśnienie akustyczne w samochodzie oraz poprawność brzmienie systemów grających. Charakterystyczne na tego typu zawodach jest prezentowanie swoich zestawów przy otwartych samochodach, gdzie najczęściej systemy takie możemy zaobserwować w tylnych partiach pojazdu.

Nad wszystkim czuwają specjalnie wykwalifikowani, znający się na samochodowym sprzęcie audio i możliwościach tegoż sprzętu sędziowie. Co ciekawe niejednokrotnie taki system car-audio przekracza wartość samochodu w jakim zostało zainstalowane całe nagłośnienie. Na turniejach takich przewidziany jest też udział widzów, którzy z takim sprzętem nie mają styczności na co dzień i mogą nie tylko posłuchać wysokiej klasy dźwięku, ale także zaobserwować ciekawe rozwiązania aranżacyjne i projekty zabudów sprzętu audio w samochodach.