O coworkingu i wirtualnym biurze

Nie ma co ukrywać, że świat cały czas się zmienia i dotyczy to różnych obszarów życia, należy przez to rozumieć choćby świadczenia obsługi biurowej. Konkretnie rzecz ujmując, weźmiemy pod uwagę coworking oraz wirtualne biuro.

Czym jest coworking?

Zapewne coworking jest dla wielu osób czymś po prostu niezrozumiałym, ale prawda jest taka, że nie mówimy o czymś skomplikowanym. Najkrócej mówiąc, coworkingiem określa się możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w pomieszczeniu, które było wcześniej wynajęte. Niewątpliwie jest to rozwiązanie, które przede wszystkim wykorzystują freelancerzy. Można powiedzieć, że jest to usługa, która pozwoli na większy komfort pracy w porównaniu z tym, co ma miejsce w domu.

Wirtualne biuro

Jeżeli chodzi o wirtualne biuro, zacznijmy od tego, czym jest outsourcing, bo to istotne. Otóż outsourcingiem określa się wydzielenie ze struktury organizacyjnej części wykonywanych funkcji, po to, aby tymi funkcjami mogły się zająć inne podmioty.
Tak więc wirtualnym biurem określa się usługę, która polega na całkowitym outsourcingu obsługi biurowej, ale nie niesie za sobą fizycznego obowiązku obecności działalności w konkretnym miejscu.
Wirtualne biuro bez wątpienia pozwala na znaczącą redukcję kosztów (redukcję kosztów dotyczących wynajmu lokalu i zatrudniania pracowników). Trzeba też dodać, że wirtualne biuro stanowi także gwarancję prestiżu. W końcu wirtualne biuro pozwala na rejestrację przedsiębiorstwa pod swoim adresem, a to przekłada się na możliwość działalności przedsiębiorstwa pod adresem centrum biznesowego.

Zapewne wirtualne biuro dla niejednej osoby jest czymś nowym, ale prawda wygląda tak, że pomysł stworzenia wirtualnego biura miał miejsce już w 1994 roku. Pomysłodawcą był Pan Ralph Gregory (firma założona przez tego Pana cały czas funkcjonuje i cieszy się sporym zainteresowaniem).