Nowy uśmiech

Wygląd jest na pewno szalenie ważny, jeżeli chodzi o robienie pierwszego wrażenia na nieznajomych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób dba nie tylko o to jak wyglądają ich ubrania, ale również o takie detale jak uśmiech. W końcu to on jest najlepszą ozdobą każdej kobiety i każdego mężczyzny.

Pacjent z aparatem na zębach

Dawniej aparat ortodontyczny nieco stygmatyzował pacjentów. Śmiano się z drutów nałożonych na zęby i współczuło tego, że nie można było wszystkiego jeść. Dzisiaj techniki leczenia wad zębowych są na tyle zaawansowane, że coraz więcej pacjentów sama żąda od lekarzy założenia aparatów. Każdy chce mieć jak najpiękniejsze zęby niezależnie od ponoszonych kosztów. Są jednak osoby, które nie mogą sobie pozwolić na to, aby aparat ortodontyczny był widoczny, a chcą wprowadzić w swoje życie nieco zmian. To właśnie dla nich powstała specjalistyczna nakładka na zęby, którą można wyjmować w dowolnej chwili.

Niewidoczna nakładka

Niewidoczny aparat na zęby Invisalign jest nowością, o której do tej pory niewiele osób słyszało. Przezroczysta nakładka na zęby daje dużą swobodę pacjentowi, ponieważ nie musi on obawiać się o to, że w najmniej odpowiednim momencie jego uśmiech będzie szpecić aparat ortodontyczny. Było to dość duży problem dla wszystkich dziewczyn biorących ślub. Zazwyczaj chciały aby na uroczystość lekarze zdejmowali im aparat, a zaraz po niej (oczywiście mówimy o kilkudniowym odstępie czasowym) zakładali na nowo. Generowało to o wiele większe koszty (w końcu jest to droższa cenowo wizyta), a także mogło nieco powikłać leczenie. W przypadku ortodoncji Invisalign problem estetyczny zostaje całkowicie wyeliminowany. Nie trzeba też tracić cennego czasu na dodatkowe wizyty u ortodonty. Jednym minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba w pełni odpowiedzialnie nosić aparat. Bo w końcu od systematyczności zależą wyniki leczenia ortodontycznego.