Adagir, Maroko – zalety ośrodka turystycznego

Agadir to marokańskie miasto najchętniej wybierane przez turystów poszukujących odpoczynku. To najpopularniejszy w całym Maroku ośrodek wypoczynkowy, chociaż swoim charakterem odbiega on zdecydowanie od innych marokańskich miejscowości. w każdym bądź razie Agadir słynie między innymi ze swoich piaszczystych plaż odznaczających się jedynym w swoim rodzaju urokiem.

W ramach ciekawostki nie zaszkodzi w tym miejscu również nadmienić, że jeśli chodzi o kurorty wypoczynkowe położone na terenie całego Maroka, to właśnie w Agadirze liczba hoteli jest największa. Daje to zatem wyobrażenie o tym, do jakiego stopnia jest tutaj rozwinięta infrastruktura turystyczna.

Hotele w Agadirze
Zdecydowana większość hoteli jest zlokalizowana przy jednej z najbardziej znanych w Agadirze ulic, a mianowicie przy bulwarze Muhammada V. Charakterystyczną cechą tej ulicy jest to, że rozciąga się ona wzdłuż wspominanych już wcześniej plaż. Ogromnym plusem Agadiru jest też posiadanie międzynarodowego portu lotniczego, choć nie znajduje się on na terenie miasta, ale w pobliżu.

Agadir to miasto prężnie się rozwijające. Dzięki aktualnej sytuacji w turystyce, kraj ten buduje bardzo dynamicznie swoją potęgę i wygląda na to, że już niedługo będzie jednym z ciekawych kurortów turystycznych na tym obszarze Europy. Oby tylko się to powiodło, bo wtedy Polacy zyskają kolejny ciekawy kierunek do tego, by móc wypoczywać na wysokim poziomie. Aktualnie preferujemy Egipt i Tunezję , Maroko to bardzo szybko rozwijający się kraj.